جستجو کردن

National Fire Protection Association

انجمن ملی حفاظت از آتش

انجمن NFPA

National Fire Protection Association انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی یا NFPA ، یک انجمن غیرانتفاعی است که در کشور آمریکاست قرار دارد و برای کمک به کاهش مرگ و میر ، صدمات جانی و مالی در هنگام آتش سوزی ، برق گرفتگی و خطراتی از این قبیل است.

تاریخچه NFPA

در سال 1895 ، کمیته ی حفاظت از اسپرینکلرهای اتومات توسط افرادی در ایالت ماساچوست آمریکا با همکاری چندین شرکت بیمه و برخی از تولید کنندگان لوله ، جهت توسعه یک استاندارد واحد برای طراحی و اجرای سیستم های اسپرینکلر تشکیل گردید. 

در آن زمان 9 استاندارد تبیین شده بود که در مساحتی حدودا 160 کیلومتری و در بوستون و ماساچوست حاکم بود که مشکلات متعددی را برای مجریان این سیستم در منطقه نیوانگلند به وجود آورده بود.در سال بعد یعنی در سال 1896 ، کمیته یاد شده اولین گزارش خود در خصوص یک استاندارد واحد را منتشر کردند که در پی آن و در همین سال NFPA تشکیل گردید.گزارش اولیه این کمیته تکامل NFPA13 است که در خصوص استاندارد نصب و اجرای سیستم های اسپرینکلر می باشد که از پرکاربردترین استانداردهای این سیستم ها به شمار می رود.

در سال 1904 ، NFPA شروع به افزایش فعالیت خود نمود ، به گونه ای که دیگر شرکت های وابسته به شرکت های بیمه آتش سوزی تنها اعضای این سازمان نبوده و بسیاری از سازمان ها و افراد دیگر نیز به عضویت NFPA در آمدند و همچنین ماموریت این انجمن نیز فراتر از اعلام استانداردهای اسپرینکلر رفت.

ماموریت ها و اهداف NFPA

ماموریت و هدف اولیه انجمن NFPA ترویج زندگی ایمن در برابر آتش سوزی بوسیله کدها و استانداردهایی که تعیین می کند ، تحقیقاتی که انجام می دهد ، آموزش ها و تمرین هایی که ارائه می کند ، می باشد . برخی از اهداف کلیدی این انجمن به شرح زیر است :

گسترش کدها و استاندارد ها

NFPA بیش از 300 کد و استاندارد را ایجاد نموده و به روز رسانی می کند که جنبه های مختلف ایمنی در برابر آتش سوزی ، از جمله ساخت و سازهای ساختمانی ، سیستم های الکترونیکی ، پیشگیری از آتش سوزی و روش های واکنش اضطراری را پوشش می دهد.

تحقیق و جمع آوری داده ها

این انجمن تحقیقاتی را برای درک بهتر رفتار آتش ، فن آوری های مرتبط با ایمنی و خطرات در حال ظهور انجام می دهد. این رویکردهای مبتنی بر داده ها تضمین می کند که کدها و استانداردهای آنها مرتبط و موثر باقی می مانند.

آموزش و پرورش

NFPA طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی، سمینارها و منابع را برای اطلاع رسانی به افراد و سازمان ها در مورد بهترین شیوه های ایمنی آتش و رعایت مقررات ارائه می دهد.

تاثیر بر ایمنی در برابر آتش

 تاثیر NFPA بر ایمنی در برابر آتش را نمی توان نادیده گرفت . در طول سالها ، اجرای کدها و استانداردهای آنها به طور قابل توجهی تعداد حوادث مربوط به آتش سوزی و از دست دادن زندگی و اموال را کاهش داده است. تاثیر آنها را می توان در زمینه های مختلف مشاهده کرد :

ایمنی ساختمان و برق

کدهای NFPA استاندارد ساخت و ساز ساختمان و سیستم های الکترونیکی را تعیین کرده و اطمینان حاصل می کنند که سازه ها در مقابل آتش سوزی ایمن طراحی شده اند . این امر منجر به ساختمان های امن تر و کاهش خطر آتش سوزی شده است.

پیشگیری و سرکوب آتش

دستورالعمل های انجمن برای پیشگیری و سرکوب آتش سوزی به آتش نشانان و نیروهای امدادی کمک می کند تا به طور موثری با آتش سوزی مقابله کنند و گسترش و آسیب آتش را به حداقل برسانند.

واکنش اضطراری

استانداردهای NFPA همچنین روش های واکنش اضطراری را هدایت کرده و اطمینان حاصل می کنند که آتش نشانان و سایر پاسخ دهندگان به خوبی برای رسیدگی به هر گونه وضعیت مربوط به آتش سوزی آماده هستند.

آگاهی عمومی

از طریق آموزش و توسعه، NFPA تلاش می کند تا آگاهی عمومی در مورد ایمنی آتش سوزی را افزایش داده و افراد را تشویق می کند تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند و هوشیارتر باشند.

NFPA و پیشرفت های تکنولوژیکی

همانطور که تکنولوژی همچنان در حال تکامل و پیشرفت است ، چالش های ایمنی آتش سوزی جدید ظاهر می شود. NFPA به طور فعال با این پیشرفت های تکنولوژیکی همگام است و آنها را در کدها و استانداردهای خود در نظر می گیرد. از استفاده رو به رشد از باتری های لیتیوم تا افزایش وسایل نقلیه الکترونیکی ، این انجمن به طور فعال به نگرانی های ایمنی آتش سوزی می پردازد.

NFPA (انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی) به جهت توسعه کدها و استاندارد هایی که معیار ایمنی ، پیشگیری و پاسخ اضطراری در برابر آتش سوزی در صنایع و شرایط مختلف را ایجاد می کند ، مشهور است. این کدها و استانداردها ابزارهایی حیاتی در ترویج و توسعه بهترین شیوه ها و همچنین اطمینان از حفاظت از زندگی ، اموال و محیط زیست هستند.

همکاری ها و مشارکت ها

NFPA درک می کند که همکاری برای رسیدگی موثر به مسائل ایمنی آتش سوزی کلیدی است. این انجمن از نزدیک با سازمان های دولتی ، سایر سازمان های تنظیم کننده استاندارد ، موسسات تحقیقاتی و صنایع مختلف برای توسعه راه حل های جامع ایمنی آتش نشانی همکاری می کند.

در پایان ...

انجمن ملی حفاظت از آتش ، نقشی اساسی در کاهش ویرانی های ناشی از آتش سوزی در ایالات متحده آمریکا و فراتر از آن ایفا می کند. NFPA از طریق تحقیقات قوی ، کدها و استانداردهای جامع ، ابتکارات آموزشی و تعهد به پیشرفت فناوری ، همچنان به عنوان یک نیروی راهنما در دنیای ایمنی آتش نشانی است. از آنجایی که آتش سوزی ها همچنان تهدیدی قابل توجه برای جان و مال هستند ، تلاش های خستگی ناپذیر NFPA در حفاظت از جوامع و ترویج آینده ای امن تر ضروری است.

preloader
لطفا صبرکنید...